RUSTIC CORN GUACAMOLE
4 adult servings of this recipe cost $4.60. If we I had used the highest priced ingredients I saw for sale on Saturday, October 7th in Toronto, this cost would be 28% more. If I had used the lowest priced ingredients, the cost would be 0% lower. I used the lowest cost ingredients to make my recipe so the costs for actual and lowest are the same. There was a deal on avocados, where if you bought two or more, they were only $2.00 each; this lowered the cost of my recipe slightly.